Trwają prace przy budowie poradni dziecięcych przy Zespole Szpitali Miejskich w Chorzowie

18.04.2024

Za budynkiem Zespołu Szpitali Miejskich w Chorzowie trwają prace budowlane. Powstanie tam budynek przyszpitalnych dziecięcych poradni specjalistycznych. To jedna z największych inwestycji chorzowskiej placówki.

Budowę zainaugurowano 24 stycznia, kiedy to wkopano w ziemię kapsułę czasu z rysunkami małych pacjentów i przesłaniem do lokalnej społeczności. W nowym budynku znajdzie się m.in. 15 poradni i 16 gabinetów z odrębnymi zapleczami zabiegowymi. Każda strefa będzie wyróżniona innym kolorem, tworząc 4 poczekalnie. Dodatkowo Szpitalny Oddział Ratunkowy dla Dzieci zostanie powiększony.

Całkowity koszt inwestycji to 20 milionów złotych, z czego połowa pochodzi z dotacji miasta.

Źródło: Zespół Szpitali Miejskich w Chorzowie.